Oyun kuralları

Oyun kuralları, genel şartlar ve koşulların bir uzantısıdır. Bir kilitlenme durumunda veya sadece neye izin verilip neye verilmediğini görmek için genel şartlar ve koşullar okunmalıdır. Özellikle burada 8 numaralı madde…

Oyun kurallarını atlatmaya çalışmak kural ihlali kabul edilir ve aynı şekilde cezalandırılır. Tüm oyun kuralları, hesabını silmeyi düşünen veya hesabını silme aşamasına almış oyuncular için de aynı şekilde geçerlidir.

1. Hesap

 • 1.1. Her oyuncu, her bir oyun dünyasında sadece bir hesaba sahip olabilir ve bir hesap yönetebilir.
 • 1.2. Hesap sahibi, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresine sahip olan kişidir. Destek ekibi, doğrulama amacıyla, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresini sorma hakkına sahiptir.
 • 1.3.Şifre paylaşımı kural ihlalidir ve aynı şekilde cezalandırılır. İstisna: Birden çok oyunculu hesaplar. Bu duruma sadece, hesaba giren oyuncuların aynı oyun dünyasında başka hesapları yoksa veya aynı oyun dünyasında başka hesaplara da girmiyorlarsa izin verilir. Aynı bilgisayardan oynanan hesapların sahipleri, birbirlerinin hesaplarına giremezler.
 • 1.4. Başka bir hesaba kural dışı bir biçimde girmeye çalışmak kurallara aykırıdır. Hesap sahibi dışında yapılan tüm girişler kural dışı olarak değerlendirilir. Kural ihlalleri oyundan atılmaya neden olabilir. Rail Nation ekibi sizden asla şifrenizi istemez!
 • 1.5. Bir hesap sadece kendi başarısı için oynanmalıdır. Bir hesabın, bir başka hesabın özel çıkarı için yönetilmesine izin verilmez. Bir hesabı, başka hesaplara fayda sağlamak için (pushing) kullanmak yasaktır.
 • 1.6. Etkin olmayan Rail Nation hesapları silinmez.

2. Netetiği

 • 2.1. Oyunda herhangi bir şekilde veya herhangi bir yerde, küfür, hakaret, asılsız suçlama veya diğer oyuncularla ilgili şüpheli yorumlara müsamaha gösterilmez ve bunu yapanlar cezalandırılır.
 • 2.2. Oyun içi mesajlarda, sohbet odasında, dünya sohbet kanalında ve oyuncu profillerinde ilgili sunucu dili veya İngilizce dışında bir dil kullanmak yasaktır. Sunucu dili, sunucu seçim ekranındaki ülke bayraklarıyla gösterilir. Çoklu diller sunucu dili olarak kullanılabilir.
 • 2.3. Sohbet odasında, oyuncu profillerinde veya oyun forumlarında herhangi bir bağlantı yayınlanmasına izin vermiyoruz. Travian Games GmbH ve/veya bağlı şirketlerin alan adlarının geçtiği bağlantılar bunun dışındadır.
 • 2.4. Her tür reklam, istenmeyen posta ve zincir posta paylaşımına izin verilmez.
 • 2.5. Oyun içi iletilerin, e-postaların veya sohbet kayıtlarının, iki tarafın da izni olmadan (veya ilgili tüm şahısların izni olmadan) oyunda veya forumda paylaşılması yasaktır.
 • 2.6. Bir oyuncuyu hesabını silmeye, devretmeye, paylaşmaya; şifre paylaşımı veya kural ihlali yapmaya zorlamak yasaktır.
 • 2.7. Oyun içindeki hataları oyuncuların kendi çıkarları için kullanması yasaktır ve bunu yapanlar cezalandırılır. Aynı durum script, bot veya diğer benzer programların kullanımı için de geçerlidir. Oyun, Rail Nation için değiştirilmiş olanlarla değil; sadece üzerinde bir değişiklik yapılmamış, geleneksel tarayıcılar ile oynanabilir. Grafik paketleri bu kuralın dışındadır.
 • 2.8. Rail Nation’daki resmi makamların benzeri isimler; etik olmayan, ırkçı veya küfür içerikli hesap isimlerinin kullanılması yasaktır ve bu tür hesaplar derhal silinerek cezalandırılır.

3. İdari

 • 3.1. Destek ekibi ve yöneticiler, kural ihlallerine karşı verilecek cezalara karar verme hakkına sahiptirler. Hesap kilitlenmesi sırasında meydana gelebilecek zararlar asla telafi edilmez; bu durum, ikramiye kaybı, yarışmalardaki kayıplar ve diğer kayıpları da içerir. Oyuncunun, kilitlenme sırasında oluşabilecek, ücretli özelliklerdeki zaman kaybının (örneğin Plus Hesabı, Mühendis, Tamirci) telafisini veya yenilenmesini isteme hakkı yoktur. Ücret ödeyen oyunculara ne kilitleme ne de cezalandırma sırasında, oyun kurallarıyla ilgili özel bir muamelede bulunulmaz.
 • 3.2. Kural ihlali durumlarında tek muhatabınız oyun dünyanızdaki Destek ekibidir. Oyuncular, verilen iletişim formunu kullanarak durumlarını açıklayıp itirazlarını iletebilirler (https://support.rail-nation.com/). Oyuncunun Destek’in verdiği karara itiraz etmek için iyi bir nedeni olması durumunda lütfen fişin daha üst bir makama gönderilmesini talep edin. Bu durumda verilen karar yeniden gözden geçirilecektir.
 • 3.3. Rail Nation ekibi, oyun kurallarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.
 • 3.4. Eğer oyun kurallarında tek bir madde geçersiz olursa; bu tüm kuralların değil, sadece o maddenin geçerlilik durumunu etkiler. Geçersiz madde yöneticiler tarafından en kısa sürede değiştirilir.