Oyun kuralları

Oyun kuralları, genel şartlar ve koşulların bir uzantısıdır. Bir yasaklama durumunda veya sadece neye izin verilip verilmediğini kontrol etmek için genel şartlar ve koşullar okunmalıdır. Özellikle burada 11 numaralı madde.

Oyun kurallarını atlatmaya çalışmak kural ihlali olarak kabul edilir ve aynı şekilde muamele görür. Tüm oyun kuralları, hesabını silmeyi düşünen veya hesabını silme aşamasına almış oyuncular için de aynı şekilde geçerlidir.

  1. Hesap

1.1. Her oyuncu, her bir oyun dünyasında sadece bir hesaba sahip olabilir ve bir hesap yönetebilir.

1.2. Hesap sahibi, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresine sahip olan kişidir. Destek ekibi, doğrulama amacıyla, hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresini sorma hakkına sahiptir.

1.3. Şifrelerin paylaşılması kurallara aykırıdır ve bu şekilde cezalandırılır. İstisna: Çok oyunculu hesaplar. Bunlara yalnızca, hesabın oyuncularının aynı oyun dünyasında başka bir hesaba sahip olmaması veya başka bir hesapla oynamaması durumunda izin verilir. Aynı bilgisayardan oynanan hesapların aynı parolaya sahip olmasına izin verilmez. Bir şüphe durumunda oyun destek ekibi, oyunun adil bir şekilde oynanmasını sağlamak için durumu değerlendirme ve gerekli önlemleri alma hakkına sahiptir.

1.4. Başka bir hesaba kural dışı bir biçimde girmeye çalışmak kurallara aykırıdır. Hesap sahibi dışında yapılan tüm girişler kural dışı olarak değerlendirilir. İhlaller, kalıcı veya geçici olarak oyundan çıkarılmaya neden olabilir. Ekibimiz sizden asla şifrenizi istemez!

1.5. Etkin olmayan Rail Nation hesapları silinmez.

  1. Netetiği

2.1. Oyun içi mesajlarda, sohbet odasında, dünya sohbet kanalında ve oyuncu profillerinde ilgili sunucu dili veya İngilizce dışında bir dil kullanımına sunucu dil sürümünü kullanan iletinin çevirisi dahil edilmedikçe izin verilmez. Sunucu dili, sunucu seçim ekranındaki ülke bayraklarıyla gösterilir. Birden çok dil sunucu dili olabilir ve her oyun dünyası için her zaman açık bir şekilde gösterilir.

2.2. Sohbet odasında, profillerde veya oyuniçi forumlarda herhangi bir bağlantı yayınlanmasına izin vermiyoruz. Travian Games GmbH’nin ve/veya bağlantılı şirketlerin ya da güvenilir sayfaların (YouTube, Wikipedia vb.) tam URL bağlantıları (kısaltılmamış olarak) bu kuralın dışındadır. Bununla birlikte, uygunsuz içerik barındıran sitelerin bağlantılarına güvenilir olsalar dahi izin verilmez.

2.3. Hiçbir reklam, istenmeyen posta ve zincir posta paylaşımına izin verilmez.

2.4. Oyundaki veya oyuniçi forumdaki oyuniçi iletilerin, epostaların veya sohbet kayıtlarının, iki tarafın da izni olmadan (veya ilgili tüm şahısların izni olmadan) paylaşılması yasaktır.

2.5. Bir oyuncuyu hesabını silmeye, devretmeye, paylaşmaya; şifre paylaşımı veya kural ihlali yapmaya zorlamak yasaktır.

2.6. Oyun içindeki hataları oyuncuların kendi çıkarları için kullanması yasaktır ve bunu yapanlar cezalandırılır. Aynı durum script, bot veya diğer benzer programların kullanımı için de geçerlidir. Oyun, Rail Nation için değiştirilmiş olanlarla değil; sadece üzerinde bir değişiklik yapılmamış, geleneksel tarayıcılar ile oynanabilir. Grafik paketleri bu kuralın dışındadır.

2.7. Rail Nation’daki resmi makamların benzeri isimler; etik olmayan, ırkçı veya küfür içerikli hesap isimlerinin kullanılması yasaktır ve bu tür hesaplar derhal silinerek cezalandırılır.

2.8. Herhangi bir oyun sohbet veya mesajlaşma kanalında düzmece olarak kendini bir Rail Nation çalışanı gibi tanıtmak yasaktır ve bu eylem uygun bir şekilde cezalandırılır.

  1. İdari

3.1. Destek ekibi ve yöneticiler, kural ihlallerine karşı verilecek cezalara karar verme hakkına sahiptirler. Hesap kilitlenmesi sırasında meydana gelebilecek zararlar asla telafi edilmez; bu durum, ikramiye kaybı, yarışmalardaki kayıplar ve diğer kayıpları da içerir. Oyuncunun, kilitlenme sırasında oluşabilecek, ücretli özelliklerdeki zaman kaybının (örneğin Plus Hesabı, Mühendis, Tamirci) telafisini veya yenilenmesini isteme hakkı yoktur. Ücret ödeyen oyunculara ne kilitleme ne de cezalandırma sırasında, oyun kurallarıyla ilgili özel bir muamelede bulunulmaz.

3.2. Kural ihlalleri durumunda, tek muhatabınız oyun dünyanızdaki Destek ekibidir. Oyuncular, verilen iletişim formunu kullanarak durumlarını açıklayıp itirazlarını iletebilirler (https://support.rail-nation.com/). Oyuncunun Destek’in verdiği karara itiraz etmek için iyi bir nedeni olması durumunda lütfen fişin daha üst bir makama gönderilmesini talep edin. Bu durumda verilen karar yeniden gözden geçirilecektir.

3.3. Rail Nation ekibi, oyun kurallarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

3.4. Eğer oyun kurallarında tek bir madde geçersiz olursa; bu tüm kuralların değil, sadece o maddenin geçerlilik durumunu etkiler. Geçersiz madde yöneticiler tarafından en kısa sürede değiştirilir.

3.5. 3.5 Rail Nation ekibi, özellikle oyunun oynanışına ve/veya bir veya birden çok oyuncuya karşı gerçekleştirilen olası zararlı durum veya zarar vereceğine dair güçlü bir kanı uyandıran eylem söz konusu olduğunda oyuncularının her zaman oyunun sağlıklı ve adil bir şekilde oynamasını sağlama hakkını saklı tutar. Bu tür durumlarda, o anki oyun kurallarında yaşanan durum belirtilmemiş olsa bile Rail Nation ekipleri tüm gerekli önlemleri alma hakkına sahiptir.

  1. Adil oyun

Oyunun çeşitli yerlerindeki tüm katılımcılara eşit ve adil muamele ilkesine bir veya daha fazla oyuncu/katılımcı tarafından riayet edilmemesi durumunda, aşağıdakiler adil oyun kurallarının ihlali olarak kabul edilecek ve oyun içi cezalara yol açacaktır:

4.1. İzleyenleri yaparak bir veya daha fazla oyuncu için oyun deneyiminin kasıtlı olarak bozulması:

-Aynı ifadeyi, bir kelimeyi tekrar tekrar kullanmak (herhangi bir biçimde spam içerik)

-Oyunun özelliklerini veya oyundaki hataları kötüye kullanmak ve istismar etmek

-Hakaretler, karalamalar, tehditler, kamuya açık suçlamalar veya diğer şüpheli yorum veya eylemler.

4.2. Oyuncu veya grubun üyesinin o oyun dünyasında bulunup bulunmamasına bakılmaksızın, belli bir oyuncuya, bir oyuncu grubuna veya oyunun resmi temsilcilerine yöneltilen kötüleme veya saygısız sözler.

4.3. İnanç, cinsiyet, ırk konusunda bir oyuncuya veya bir oyuncu grubuna doğrudan veya dolaylı olarak yöneltilen rencide edici mesajlar/sohbet yazışmaları.

4.4. Aşağılayıcı kısaltmalar kullanmak (Adil oyun bölümündeki 4.1., 4.2., 4.3. kuralları için geçerlidir).

4.5. Herhangi bir şekilde oyun içindeki özellikleri manipüle etmek veya kendi çıkarı için kullanmak amacıyla bir oyuncu tarafından aynı oyun dünyasında kasıtlı olarak iki veya daha fazla hesap oluşturmak.